O uzemňování

Uzemnění (anglicky „earthing“ či „grounding“) je bezúsilný proces, který napojuje naše tělo na jemné elektrické pole země. Tělo tím přirozeně uvolňuje napětí, bolest a umenšuje přítomnost zánětů. Uzemnění známe – všichni jsme přirozeně uzemnění, když jsme v kontaktu  se zemí bosky venku na trávě. Produkty nabízené na tomto webu Vás mohou snadno a účinně uzemnit během doby, kterou trávíte vevnitř, během spánku a v průběhu času, kdy nemůže být bosky na trávě nebo venku v přírodě.

Lidé se vyvíjeli spojeni s energií Země. Bosky jsme chodili po zemi, spali jsme v kontaktu ze zemí, a nevěděli jsme, že povrch země obsahuje nekonečnou, přirozenou léčivou energii. Dnes už bosky po zemi nechodíme, jsme zvyklí cestovat jinými způsoby. Žijeme v domech nebo bytech a když jdeme ven, nosíme boty s gumovou podrážkou, která zabraňuje kontaktu s jemnou energií Země. Gumová podrážka není vodivá, ale naše tělo vodivé je!

Jak si tedy dnes stojíme? Jsme civilizovaní a žijeme v moderním světě, ale jsme oddělení od prvotního zdroje energie a léčení. Země je vlastně baterie o hmotnosti šest sextilionmetrických tun (je šestka a 21 nul), která je neustále dobíjena slunečním zářením, blesky a teplem ze svého v hloubce žhnoucího jádra. Přirozená rytmická pulzace energie, která plyne z povrchu země, udržuje biologické soukolí a život jako takový v rytmu a rovnováze – a Vy jste toho součástí! Žijeme ale naneštěstí jako utržené květiny, odděleni od energie země, která nás vyživuje. Uzemnění je opětovné napojení na zemskou léčivou energii.

Zdravotní účinky
 • tlumí příčinu zánětů a zmírňuje či odstraňuje projevy nemocí, které mají původ v zánětlivých procesech
 • zmírňuje či odstraňuje chronickou bolest
 • zlepšuje spánek
 • zvyšuje energii
 • snižuje stres
 • normalizuje biologické rytmy těla
 • napomáhá ředění krve, zlepšuje tok krve a krevní tlak
 • zmenšuje svalové napětí v těle, ulevuje bolestem hlavy
 • umenšuje menstruační symptomy a hormonální výkyvy
 • urychluje léčbu a hojení proleženin, předchází proleženinám
 • redukuje či odstraňuje projevy jetlaku
 • chrání tělo před elektrosmogem
 • urychluje rekonvalescenci těla po intenzivním sportovním výkonu


Co je uzemnění?

Je to propojení Vašeho těla s energiemi země. Naše tělo je elektricky vodivé a má elektrický náboj – naše srdce, mozek, svaly, buňky a všechny tělesné systémy fungují elektricky (v rámci elektromagentického pole). Lidské tělo se vyvíjelo od počátků tak, že bylo ve spojení se zemskou energií a využívalo ji – během jídla, her a bosonohé chůze po zemi. Dnes žijeme od země izolovaní, spíme na postelích, nosíme ponožky a boty. Naše tělo podléhá elektickému nepohodlí… nemůže přirozeně vyrovnávat svůj elektrický potenciál a podléhá zánětům a chronické bolesti.

CO se PŘI UZEMNĚNÍ DĚJE?

Lidskému tělu jsou při uzemnění dodávány negativně nabité volné elektrony, které jsou v hojnosti přítomny na povrchu země. Tělo se okamžitě vyrovná na stejnou energetickou úroveň či potenciál, jaký má země.

 Jak se můžete uzemnit?

Je to velmi jednoduché. Už jste to určitě dělali! Choďte bosky v trávě, v písku, v blátě nebo na betonu. Jsou to stejně jako vaše tělo vodivé povrchy a zemská energie jimi plyne do vašeho těla. Dřevo, asfalt a vinyl vodivé nejsou. Se zemskou energií se také můžete spojit s jednoduchými náhražkami bosonohého chození. Mezi ně patří uzemňující podložky, náramky, náplasti a povlečení, které se napojí na energii země jednoduše pomocí kabelu zapojeného na uzemnění zásuvky ať jste v práci nebo doma.  that when connected to the ground port of a grounded home or office outlet with a simple cord, connects you to the Earth’s energy via the ground wire of the outlet.

Proč se uzemňovat?

V posledních letech se pozornost medicíny zaměřuje především na záněty. Ukazuje se, že záněty jsou hlavními spouštěcími momenty chronické bolesti a většiny nejrozšířenějších zdravotních problémů jako jsou kardiovaskulární choroby, cukrovka, artritida, Alzheimerova choroby a rakovina. „Všechny cesty k chronické nemoci vedou skrze záněty,“ říkají vědci stále častěji. V těle je příliš mnoho ohně. Uzemňování si s ohněm umí poradit, umí jej uhasit prostřednictvím negativně nabitých elektronů, které z povrchu země proudí do těla a neutralizují kladně nabité volné radikály, které jsou destruktivní a hrají v chronických zánětech roli. Zemská energie proměňuje půdu pod našima nohama ve výjimečně účinný antioxidant, kterého je nekonečně mnoho. A je zadarmo. Žádné léky, žádné recepty. Vše co musíte udělat, je jen se napojit.

Jev uzemňování objevil v roce 1998 Clint Ober, průkopník kabelové televize v Americe ve výslužbě, když jednou seděl na lavičce v parku a pozoroval kolemjdoucí. Uvědomil si, že všichni nosíme boty s gumovou podrážkou, které nám zabraňují spojení se Zemí. Z práce s telekomunikacemi věděl, že kabelové systémy je nezbytné uzemnit, aby byly chráněny od vlivů jiných elektromagnetických signálů z okolního prostředí, což by narušilo kabelový přenos. Začal přemýšlet, jaký prospěch/užitek by mohli mít lidé, pokud by se uzemnili a rozhodl se hledat odpověď. Poté, co Ober zkonstruoval jednoduchý uzemňovací systém pro použití vevnitř, objevil, nejprve sám na sobě a pak na druhých, že stabilizující vliv, který má uzemňování na dráty v telekomunikacích, působí také na lidi a způsobuje u nich zmenšení bolesti a lepší spánek. Následně se pustil do vědecké odysey, spolupracoval s výzkumnými pracovníky včetně  biofyziků a elektro-fyziologů, a vyvinul pohodlné „uzemňovací systémy“, které mohou lidé používat vevnitř.

Rok 2010 se udál ve znamení publikace knihy Uzemnění: Nejdůležitější zdravotní objev všech dob?/Earthing: The most important health discovery ever? Knihu Earthing napsal Clint Ober, známý kardiolog, autor a odborník v elektro-medicíně Dr. Stephen Sinatra, a zkušený autor literatury o zdraví, Martin Zucker. Kniha Earthing vypráví příběh mocného přirozeného fenoménu opětovného napojení na Zemi a předkládá vědecké poznatky, které byly získány jednak pokusy, jednak řadou svěděctví lidí, kteří se uzemňovali. Kniha byla vydána v řadě jazyků a v roce 2011 získala cenu Nautilus Book Award. Byla to veliká pocta, neboť Nautilus Book Award oceňuje knihy, které jsou přínosem pro spirituální růst, vědomý život & pozitivní sociální změny.


 

 

 

Média
V případě zájmu o umístění článku či rozhovoru  ve vašem časopise/ webové prezentaci apod. nás neváhejte kontaktovat.

Napsali o nás:

V případě zájmu o umístění článku či rozhovoru  ve vašem časopise/ webové prezentaci apod. nás neváhejte kontaktovat.

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem