O uzemňování

Uzemnění (anglicky „earthing“ či „grounding“) je bezúsilný proces, který napojuje naše tělo na jemné elektrické pole země. Tělo tím přirozeně uvolňuje napětí, bolest a umenšuje přítomnost zánětů. Uzemnění známe – všichni jsme přirozeně uzemnění, když jsme v kontaktu  se zemí bosky venku na trávě. Produkty nabízené na tomto webu Vás mohou snadno a účinně uzemnit během doby, kterou trávíte vevnitř, během spánku a v průběhu času, kdy nemůže být bosky na trávě nebo venku v přírodě.

Lidé se vyvíjeli spojeni s energií Země. Bosky jsme chodili po zemi, spali jsme v kontaktu ze zemí, a nevěděli jsme, že povrch země obsahuje nekonečnou, přirozenou léčivou energii. Dnes už bosky po zemi nechodíme, jsme zvyklí cestovat jinými způsoby. Žijeme v domech nebo bytech a když jdeme ven, nosíme boty s gumovou podrážkou, která zabraňuje kontaktu s jemnou energií Země. Gumová podrážka není vodivá, ale naše tělo vodivé je!

Jak si tedy dnes stojíme? Jsme civilizovaní a žijeme v moderním světě, ale jsme oddělení od prvotního zdroje energie a léčení. Země je vlastně baterie o hmotnosti šest sextilionmetrických tun (je šestka a 21 nul), která je neustále dobíjena slunečním zářením, blesky a teplem ze svého v hloubce žhnoucího jádra. Přirozená rytmická pulzace energie, která plyne z povrchu země, udržuje biologické soukolí a život jako takový v rytmu a rovnováze – a Vy jste toho součástí! Žijeme ale naneštěstí jako utržené květiny, odděleni od energie země, která nás vyživuje. Uzemnění je opětovné napojení na zemskou léčivou energii.

Zdravotní účinky
 • tlumí příčinu zánětů a zmírňuje či odstraňuje projevy nemocí, které mají původ v zánětlivých procesech
 • zmírňuje či odstraňuje chronickou bolest
 • zlepšuje spánek
 • zvyšuje energii
 • snižuje stres
 • normalizuje biologické rytmy těla
 • napomáhá ředění krve, zlepšuje tok krve a krevní tlak
 • zmenšuje svalové napětí v těle, ulevuje bolestem hlavy
 • umenšuje menstruační symptomy a hormonální výkyvy
 • urychluje léčbu a hojení proleženin, předchází proleženinám
 • redukuje či odstraňuje projevy jetlaku
 • chrání tělo před elektrosmogem
 • urychluje rekonvalescenci těla po intenzivním sportovním výkonu


  Ložiska zánětu a napětí v těle před uzemňováním a po 4 dnech užívání uzemňujících produktů:

thermography1_2

Co je uzemnění?

Proč mají naše těla rády přímý kontakt se zemí?

Uzemnění představuje přelomový objev, který ukazuje, že jemná povrchová energie pole Země podporuje elektrickou stabilitu našeho těla a slouží tak jako základ pro vitalitu a zdraví. Ve věku hojného nárustu chronických onemocnění, která s sebou přináší stres moderního života, poskytuje spojení se zemí cestu zpět k lepšímu zdraví.

Hluboký vliv uzemnění má silný zklidňující a harmonizační účinek na naše fyzické, mentální a emocionální tělo. V historii lidé chodili po zemi bosky, což přirozeně eliminovalo hromadění elektrického napětí v těle. Při kontaktu se Zemí se zemská klidná energie přirozeně přenáší na jakýkoliv vodivý předmět, ať už se jedná o kovovou tyč, drát, strom nebo rostlinu, zvíře, nebo bosého člověka – všechno se „uzemní“.

Nabízíme produkty, které přináší pohodlné uzemnění v interiéru.

Naše produkty jsou „náhražky bosonohého chození“. Ne vždy je vhodné chodit venku bosky z povětrnostních důvodů. Uzemnění úžasně pomáhá s různými nemocemi, zraněními a napětím. Doporučuje se při eliminaci elektrosmogu např. ve městech, v kancelářských budovách nebo při delší práci s PC.


Jaké jsou hlavní přínosy pravidelného uzemňování? 

 • ZLEPŠUJE SPÁNEK.
 • ZVYŠUJE ENERGII.
 • SNIŽUJE STRES A NAPĚTÍ V TĚLE.
 • NORMALIZUJE BIOLOGICKÉ RYTMY TĚLA.
 • TLUMÍ PŘÍČINU ZÁNĚTŮ.
 • ZMÍRŇUJE ČI ODSTRAŇUJE CHRONICKOU BOLEST.
 • A mnoho dalších, které najdete na našem webu nebo blogu.

 

CO se PŘI UZEMNĚNÍ DĚJE?

Lidskému tělu jsou při uzemnění dodávány negativně nabité volné elektrony, které jsou v hojnosti přítomny na povrchu země. Tělo se okamžitě vyrovná na stejnou energetickou úroveň či potenciál, jaký má země. Je to propojení Vašeho těla s energiemi země. Naše tělo je elektricky vodivé a má elektrický náboj – naše srdce, mozek, svaly, buňky a všechny tělesné systémy fungují elektricky (v rámci elektromagentického pole). Lidské tělo se vyvíjelo od počátků tak, že bylo ve spojení se zemskou energií a využívalo ji – během jídla, her a bosonohé chůze po zemi. Dnes žijeme od země izolovaní, spíme na postelích, nosíme ponožky a boty. Naše tělo podléhá elektickému nepohodlí… nemůže přirozeně vyrovnávat svůj elektrický potenciál a podléhá zánětům a chronické bolesti.

 Jak se můžete uzemnit?

Je to velmi jednoduché. Už jste to určitě dělali! Choďte bosky v trávě, v písku, v blátě nebo na betonu. Jsou to stejně jako vaše tělo vodivé povrchy a zemská energie jimi plyne do vašeho těla. Dřevo, asfalt a vinyl vodivé nejsou. Se zemskou energií se také můžete spojit s jednoduchými náhražkami bosonohého chození. Mezi ně patří uzemňující podložky, náramky, náplasti a povlečení, které se napojí na energii země jednoduše pomocí kabelu zapojeného na uzemnění zásuvky ať jste v práci nebo doma.  that when connected to the ground port of a grounded home or office outlet with a simple cord, connects you to the Earth’s energy via the ground wire of the outlet.

Proč se uzemňovat?

V posledních letech se pozornost medicíny zaměřuje především na záněty. Ukazuje se, že záněty jsou hlavními spouštěcími momenty chronické bolesti a většiny nejrozšířenějších zdravotních problémů jako jsou kardiovaskulární choroby, cukrovka, artritida, Alzheimerova choroby a rakovina. „Všechny cesty k chronické nemoci vedou skrze záněty,“ říkají vědci stále častěji. V těle je příliš mnoho ohně. Uzemňování si s ohněm umí poradit, umí jej uhasit prostřednictvím negativně nabitých elektronů, které z povrchu země proudí do těla a neutralizují kladně nabité volné radikály, které jsou destruktivní a hrají v chronických zánětech roli. Zemská energie proměňuje půdu pod našima nohama ve výjimečně účinný antioxidant, kterého je nekonečně mnoho. A je zadarmo. Žádné léky, žádné recepty. Vše co musíte udělat, je jen se napojit.

Jev uzemňování objevil v roce 1998 Clint Ober, průkopník kabelové televize v Americe ve výslužbě, když jednou seděl na lavičce v parku a pozoroval kolemjdoucí. Uvědomil si, že všichni nosíme boty s gumovou podrážkou, které nám zabraňují spojení se Zemí. Z práce s telekomunikacemi věděl, že kabelové systémy je nezbytné uzemnit, aby byly chráněny od vlivů jiných elektromagnetických signálů z okolního prostředí, což by narušilo kabelový přenos. Začal přemýšlet, jaký prospěch/užitek by mohli mít lidé, pokud by se uzemnili a rozhodl se hledat odpověď. Poté, co Ober zkonstruoval jednoduchý uzemňovací systém pro použití vevnitř, objevil, nejprve sám na sobě a pak na druhých, že stabilizující vliv, který má uzemňování na dráty v telekomunikacích, působí také na lidi a způsobuje u nich zmenšení bolesti a lepší spánek. Následně se pustil do vědecké odysey, spolupracoval s výzkumnými pracovníky včetně  biofyziků a elektro-fyziologů, a vyvinul pohodlné „uzemňovací systémy“, které mohou lidé používat vevnitř.

Rok 2010 se udál ve znamení publikace knihy Uzemnění: Nejdůležitější zdravotní objev všech dob?/Earthing: The most important health discovery ever? Knihu Earthing napsal Clint Ober, známý kardiolog, autor a odborník v elektro-medicíně Dr. Stephen Sinatra, a zkušený autor literatury o zdraví, Martin Zucker. Kniha Earthing vypráví příběh mocného přirozeného fenoménu opětovného napojení na Zemi a předkládá vědecké poznatky, které byly získány jednak pokusy, jednak řadou svěděctví lidí, kteří se uzemňovali. Kniha byla vydána v řadě jazyků a v roce 2011 získala cenu Nautilus Book Award. Byla to veliká pocta, neboť Nautilus Book Award oceňuje knihy, které jsou přínosem pro spirituální růst, vědomý život & pozitivní sociální změny.

 

 

Média
V případě zájmu o umístění článku či rozhovoru  ve vašem časopise/ webové prezentaci apod. nás neváhejte kontaktovat.

Napsali o nás:

V případě zájmu o umístění článku či rozhovoru  ve vašem časopise/ webové prezentaci apod. nás neváhejte kontaktovat.

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem